Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Kosze parkowe

 

Miejska architektura i stosowanie małej architektury

Tworzenie przestrzenie miejskich w sposób, który pozwala na zapewnienie bardziej przyjaznych przestrzeni dla mieszkańców staje się coraz ważniejsze. W wielu miastach władze decydują się na budowanie przestrzeni przeznaczonych do wypoczynku, rekreacji. Do takich miejsc zaliczają się miejskie parki, które są miejscami korzystnie wpływającymi w miastach na powietrze, szczególnie poprzez odpowiednie usytuowanie w obrębie miasta. Jednocześnie są to miejsca, które pozwalają na wypoczynek.

 

 

W parkach można umieszczać coraz bardziej ciekawe pod kątem architektonicznym a jednocześnie trwałe ławki parkowe. Pozwalają one na zapewnienie miejsca do wypoczywania jak też mogą być umieszczane w miejscach, w których w parkach znajdują się place zabaw dla dzieci czy miejsca występów dla zespołów. Stworzone z nowoczesnych materiałów ławki są w stanie zapewnić odpowiedni poziom odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Odporne na działanie deszczu, śniegu, mrozu materiały, z których wykonywane są również kosze parkowe pozwalają na znaczne wydłużenie czasu użytkowania elementów małej architektury.

 

Mała architektura w parku i ogrodzie

Elementy małej architektury stosowane są powszechnie w ogrodach, ale mała architektura montowana w parkach najczęściej wymaga znacznie większego zwrócenia uwagi przy jej wybieraniu na jakość wykonania w stosunku do brania pod uwagę jedynie stylistyki. W parkach kosze parkowe są znacznie bardziej narażone na różnego typu uszkodzeniach mechaniczne jak też na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Jednocześnie kosze uliczne są znacznie bardziej intensywnie użytkowane, co również wymaga wybierania koszy odporniejszych na uszkodzenia.

Montaż ławek oraz koszy w ogrodzie to najczęściej montaż pojedynczych elementów. Jednak w parkach niezbędne jest umieszczenie wielu koszy, co dotyczy szczególnie dużych parków miejskich w największych aglomeracjach. W takim przypadku ważne jest by ławki parkowe wybierane były w ramach jednego sposobu wykonania co znacznie ułatwia stworzenie spójnej przestrzeni pod kątem stylistycznym. Jednocześnie w wielu firmach zajmujących się produkowaniem małej architektury można kupować jednocześnie zarówno kosze jak też ławki co ułatwia wybór jednolitych kolorystycznie czy stylistycznie wyrobów.

 

Firmy produkujące małą architekturę

W firmach zajmujących się realizowaniem ławek czy koszy do parków można spotkać się ze stosowaniem różnych materiałów w ramach produkcji. Obecnie coraz bardziej modne jest tworzenie koszy oraz ławek wykonanych z metalowych elementów, które są łatwe w kreowaniu różnych kształtów. W ten sposób kosze uliczne mogą się prezentować w ciekawy sposób w zakresie wyglądu przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości wykonania.

W zakresie kolorystycznym mała architektura może być bez problemu wykonana w niemal dowolnych kolorach oraz wzorach. Jest to możliwe między innymi poprzez możliwości korzystania z zaawansowanych technologicznie farb, które oprócz wysokiej jakości są jednocześnie dostępne w szerokim palecie barw.