Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Jak urozmaicić nudne ćwiczenia na siłowni?

Każdy z nas marzy o zdrowo wyrzeźbionej sylwetce. Często jednak najwięcej problemu przy zrzucaniu zbędnych kilogramów sprawia nam nie brak motywacji lecz nuda na siłowni. Wciąż powtarzane serie ćwiczeń na te same partie mięśni często stają się bezpośrednią przyczyną zrezygnowania przez nas z aktywności. Dlatego też tak ważny jest wybór takich ćwiczeń, które nas nie znudzą i sprawią, że z chęcią będziemy przychodzić na zajęcia.

Alternatywą dla przewidywalnych ćwiczeń jest crossfit, czyli trening wytrzymałościowo-siłowy z elementami cardio. Crossfit został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych przez Grega Glassmana i szybko został przejęty przez grupy policjantów, jednostki specjalne i żołnierzy na całym świecie. Ekstremalne ćwiczenia znalazły swoich zwolenników wśród zwykłych obywateli, którym Crossfit oferuje szybki spadek wagi oraz poprawę kondycji ogólnej. Dlaczego crossfit to alternatywa dla nudy?

Zajęcia crossfit odbywają się w tak zwanych crossfit boxach, czyli specjalnie przygotowanych do tego typu ćwiczeń salach, które nawiązują swoim wyglądem do surowych hal treningowych . Oczywiście, ponieważ crossfit nie przyjmuje ograniczeń, możemy ćwiczyć także na zewnątrz w przestrzeni miejskiej, na basenie, czy jeżdżąc na rowerze. Trening crossfit to zajęcia nad którymi patronuje trener przedstawiajacy ćwiczącym codziennie inny zestaw ćwiczeń, tak zwany workuout of the day. Ponieważ crossfit to połączenie ćwiczeń cardio, areobowych i wytrzymałościowych ćwiczenia są niezwykle różnorodne, od pompek, wyrzutów, wymachów, podnoszenia ciężarów, podciągnięć na drążku, skakania na skakance poprzez ćwiczenia wykonywane poza salą treningową. Zadaiem każdego ćwiczącego jest wykonanie jak największej liczby powtórzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jedynm treningu zebrac się mogą zarówno początkujący, jak i profesjonaliści.

Oprócz ciągłego elemntu zaskoczenia, czyli wyeliminowaniu nudy, dzięki crossfitowi możemy wzmocnić mięśnie i stawy, poprawić swoją siłę, wytrzymałość i sprawność ogólną. Warto przyjrzeć się więc temu rodzajowi ćwiczeń bliżej, zwłaszcza jeżeli zależemy do ambitnych osób, które pragną stawać się wciąż lepszą wersją samych siebie.