Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Szampony i odżywki

Łupież to prawdziwy wróg zdrowo wyglądających włosów. Zmagają się z nim zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Czasem łupież wraca do nas cyklicznie, innych atakuje niespodziewanie, zawsze jednak skutkując złym nastrojem i dyskomfortem danej osoby. Na szczęście współcześnie możemy działać kilkufazowo i pozbyć się problemu łupieżu w krótkim czasie, o ile oczywiście poświęcimy na rozwiązanie tego problemu trochę naszego czasu.

Odpowiednia pielęganacja

Szampon i odżywka to niezbędne minimum, o które powinniśmy zadbać, jeżeli pragniemy pozbyć się problemów z łupieżem. Przede wszystkim powinniśmy uważnie dobierać szampony i odżywki, ponieważ włosy z łupieżem wymagają specjalnego traktowania. Z jednej strony szampon poradzić sobie musi ze skutecznym oczyszczeniem skóry głowy oraz włosów, z drugiej natomiast oczyszczenie to powinno być bardzo delikatne, aby nie podrażnić jeszcze bardziej podrażnionej skóry. Podobnie dwuzadaniowo muszą działać odżywki i maski do włosów. Powinny zawierać składniki silnie skoncentrowane, które dogłębnie odżywią nasze włosy, z drugiej jednak strony nie mogą mieć zbyt ciężkiej konsystencji, aby nie ociążać osłabionych już włosów. Na szczęście eksperci marek Wella SP, L'Oreal i Goldwell opracowali kosmetyki o unikalnym składzie, który umożliwia skuteczne pozbycie się problemu łupieżu w niezwykle delikatny sposób. Warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać szampon i odżywkę dla siebie. A mamy w czym wybierać, ponieważ szampony przeciłupieżowe dzielą się na te przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, posiadaczy cienkich, grubych, farbowanych czy suchych włosów, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze włosy są poddawane odpowiednim zabiegom.

Domowe sposoby 

Oczywiscie profesjonalną kurację wspomóc możemy domowymi sposobami. Jednym z nich jest maseczka z zielonej glinki i wody. Taką papkę nakłądamy na włosy na około 15 minut, a następnie zmywamy letnią wodą. Równie pomocne jest nacieranie skóry głowy sokiem z cytryny, lub olejkiem rycynowym, który należy pozostawić na zawiniętej ręcznikiem głowie przez około pół godziny, a następnie spłukać. Funkcję odżywki spełni także idealnie jogurt naturalny, który dzięki zawartości wielu składników odżywczych  skutecznie regeneruje podrażnioną skórę głowy.