Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Lokale do wynajęcia

Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie nawet dla kogoś, kto działa w branży od kilku czy kilkunastu lat. Bardzo często zmiany na rynku, pojawiająca się konkurencja czy migracje klientów wpływają na prowadzoną działalność. Bardzo ważnym elementem każdej firmy jest także lokal, w którym na co dzień zatrudnione osoby wykonują swoje obowiązki. Z reguły przedsiębiorców (szczególnie tych mniejszych) nie stać na zakup własnej nieruchomości, dlatego prowadząc biznes korzystają z wynajmowanych przestrzeni. Na rynku nieruchomości znajdziemy dzisiaj wiele interesujących lokali mogących spełniać się między innymi jako biura, restauracje czy działalności stricte usługowe (gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, etc.). Wbrew pozorom nie jest jednak łatwo znaleźć miejsce, w którym będziemy czuć się stuprocentowo bezpiecznie i komfortowo. Warto przede wszystkim wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas poszukiwać idealnego lokalu.

Czas wynajmu

Warto pamiętać o tym, że klienci szybko przyzwyczajają się do lokalu, w którym prowadzimy firmę. Umowa zawierana między właścicielem lokalu a najemcą powinna być zatem w miarę możliwości jak najdłuższa. Ewentualne przeprowadzki są zresztą uciążliwe nie tylko dla klientów, ale również dla nas samych. Co ciekawe w niektórych przypadkach umowy zawierane są na czas nieokreślony. W takich sytuacjach podaje się po prostu okres wypowiedzenia, gdyby z jakiegoś powodu któraś ze stron musiała zrezygnować z umowy. 

Dostępne media

W wynajmowanym lokalu z reguły powinny znajdować się różne media, które wpływają na komfort pracy, a nierzadko są niezbędne do jej prawidłowego wykonywania. Mowa tutaj między innymi o takich elementach jak prąd, woda, telefon czy internet. Wymienione media zapewniają standard, dzięki któremu możemy prowadzić firmę na pożądanym poziomie. 

Lokalizacja lokalu

Jeśli chodzi o usługowe lokale Poznań czy Warszawa to miejsca, w których nietrudno znaleźć odpowiednią nieruchomość. Nieco trudniej o wysoki standard w małych miejscowościach, jednak z drugiej strony konkurencja w takiej lokalizacji jest również sporo mniejsza. 

Zabezpieczenia lokalu

Prowadząc firmę posiadamy cenne sprzęty i urządzenia, które powinny być odpowiednio chronione. W cenie są zatem lokale na wynajem posiadające takie elementy jak rolety antywłamaniowe (szczególnie, jeśli lokal znajduje się na niższych kondygnacjach), drzwi i okna antywłamaniowe czy dwudziestoczterogodzinny monitoring i zatrudnioną ochronę. Na taki standard można liczyć w nowych budynkach deweloperskich.