Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

 • Polska - przesyłki darmowe
 • Unia Europejska - według stawek UPS
 • Świat - do uzgodnienia

Siatki plecione

W wyniku splatania metalowych drutów powstają tak zwane siatki plecione wykorzystywane w wielu branżach budowlanych i przemysłowych. Wspomniany produkt cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na ogromną wytrzymałość. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym siatki są w stanie wytrzymać trudne warunki atmosferyczne. Są także odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych. Zakup siatki plecionej wbrew pozorom nie jest prosty. By spełnić oczekiwania klientów, na przestrzeni ostatnich kilku lat producenci wprowadzali do swoich ofert kolejne parametry, dzięki którym zamawiane siatki są w stu procentach zgodne z oczekiwaniami klientów prywatnych i przedsiębiorców. Na co warto zatem zwracać uwagę przy zakupie? Jaką funkcję pełnią siatki plecione w kontekście aranżacji wnętrz? Czy produkt można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego?

Powstawanie siatek plecionych

Opisywane siatki powstają poprzez splatanie metalowych drutów. W ofertach producentów zazwyczaj znajdują się siatki jedno- bądź wielokarbowe. Trwałość splotu oraz identyczna wielkość oczek to cechy charakterystyczne siatek jednokarbowych. Siatki wielokarbowe wyglądają nieco inaczej. Ich splot jest nie jest regularny, a oczka mają większy prześwit. Oba rodzaje zapewniają trwałość i solidność, dlatego wybór związany jest raczej z kwestiami wizualnymi. 

Zakup materiałów w sklepach online

W dobie dwudziestego pierwszego wieku zakupy w internecie nie są czymś wyjątkowym. Nie dziwi zatem fakt, że za pośrednictwem sklepu online można kupić również siatki. Warto jednak pamiętać, by podczas składania zamówienia zaznaczyć wszystkie ważne dla nas parametry. Na przykład rodzaj materiału, z którego siatka ma zostać wykonana. Zazwyczaj jest to aluminium, stal (z reguły nierdzewna) bądź ocynk ogniowy. Na efekt wizualny z pewnością wpływa rodzaj perforacji, czyli wygląd oczek. W zależności od wykorzystania, ich wielkość może być różna. Niektóre sklepy oferują gotowe wymiary oczek, inne są w stanie wykonać siatki na specjalne zamówienie. Przy zamówieniu należy podać grubość splotów oraz wielkość siatki. Zazwyczaj podczas zakupu uzupełniamy specjalnie przygotowany formularz, dlatego nie trzeba pamiętać o wszystkich wymienionych wyżej elementach. Jeśli formularza nie ma na stronie, z reguły pojawia się inna informacja o tym, jak powinno wyglądać pełne zamówienie. Oprócz siatek, w sklepach przemysłowych znajdziemy również takie elementy jak bednarka czy blachy. 

Najważniejsze zalety siatek plecionych

Siatki wyplatane są z trwałych i solidnych materiałów, dlatego idealnie sprawdzają się nawet podczas intensywnej eksploatacji. Sploty tworzone są w oparciu o najwyższe normy oraz europejskie wytyczne. Produkty oferowane przez profesjonalnych i zaufanych producentów posiadają wartościowe certyfikaty, które dodatkowo podkreślają wartość zakupionych materiałów. Warto również pamiętać, że siatki sprawdzają się w przestrzeniach architektonicznych i aranżacyjnych. Klasyczna prostota i estetyka wabią kolejnych projektantów wnętrz oraz architektów. Co więcej druty, z których tworzy się siatki, posiadają cenne właściwości ochronne. Wyprodukowane materiały są ocynkowane i nierdzewne. To z kolei przekłada się na wieloletnią eksploatację siatek. Do najważniejszych zalet oferowanych produktów możemy zaliczyć:

 • wykorzystanie nowoczesnych technologii,
 • wartościowe certyfikaty świadczące o wysokim standardzie siatek,
 • solidność i trwałość materiałów,
 • cenne właściwości estetyczne i dekoracyjne. 

Wykorzystanie siatek w przestrzeniach prywatnych i publicznych

Siatki plecione cieszą się ogromnym zainteresowaniem różnych branż. Ich trwałość i wytrzymałość sprawdza się idealnie na przykład podczas tworzenia obudowy do maszyn, urządzeń oraz instalacji. Materiały stanowią optymalne wypełnienie dla ogrodzeń, furtek czy bram. Są nie tylko solidne, ale również niezwykle atrakcyjne pod względem estetycznym. Ponadto siatka sprawdza się także przy wypełnianiu balustrad balkonowych i tarasowych. 

Jeśli chodzi o zastosowanie stricte funkcjonalne, siatki plecione wykorzystują także miłośnicy zwierząt. Przy pomocy materiału można stworzyć solidne i estetyczne kojce dla psów. Siatki zamawiają zresztą bardzo często schroniska, gdzie klatki hodowlane i kojce powinny być przede wszystkim bezpieczne dla bezdomnych zwierzaków. 

Choć z reguły opisywane siatki wykorzystywane przy tworzeniu większych konstrukcji, doskonale sprawdzają się również w przypadku mniejszych elementów, takich jak chociażby sita, filtry czy przesiewacze. Funkcjonalność siatek sprawdza się zatem między innymi w rolnictwie i przemyśle spożywczym. Nierzadko siatki są również częścią wentylacji. 

Wydaje się zatem, że siatki plecione wykorzystywane są w wielu przestrzeniach i branżach. Do najważniejszych należą między innymi:

 • branża rolnicza,
 • branża budowlana,
 • przestrzenie przemysłowe,
 • przestrzenie dekoracyjne,
 • branża architektoniczna,
 • przestrzeń domowa.

Opisywany produkt może śmiało konkurować z innymi rodzajami siatek. Ze względu na swoją trwałość oraz walory estetyczne wykorzystywany jest w ostatnich latach naprawdę często. Na chwilę obecną wydaje się, że popularność siatek plecionych szybko nie minie.