Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Podstawowe badania niemowląt

śpiące niemowlęNarodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie dla każdych rodziców. Nie ma znaczenia to, czy jest to pierwsze dziecko, ani jaka jest jego płeć. Każdy noworodek przynosi bowiem do poszczególnej rodziny wiele radości i miłości, których nie da się wyrazić za pomocą jakichkolwiek słów. Z pojawianiem się dziecka wiąże się jednak mnóstwo zadań, przed którymi stają nie tylko doświadczeni, ale także młodzi rodzice. Tym ostatnim szczególnie trudno przyzwyczaić się do nowej sytuacji, szczególnie wtedy, gdy nie mają oparcia w innych osobach. Warto zadbać więc o to, by przed narodzinami malucha zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę na temat wychowywania noworodka. Teoretyczne informacje wbrew pozorom naprawdę mogą się przydać, a co więcej zaoszczędzić rodzicom wielu stresów. Dziś nawet bez pomocy innych doświadczonych rodziców można otrzymać pomocne informacje z innych źródeł, takich jak magazyny dla kobiet czy z instytucji zajmujących się organizowaniem szkół rodzenia nie tylko dla matek, ale także dla ojców dzieci, którzy dziś pełnią o wiele większą rolę w zajmowaniu się nim i wychowywaniu.

 Lekarze i prowadzące w szkole rodzenia odpowiedzą na wszystkie pytania

Zadawanie pytań nie jest niczym złym. Młodzi rodzice sami powinni wychodzić z inicjatywą i pytać o rzeczy, które wydają im się ważne lub ? co bardziej istotne ? ciągle są niezrozumiałe. Z pomocą przychodzą nie tylko lekarze, ale również prowadzący zajęcia w szkole rodzenia. Matki, które noszą w sobie dziecko po raz pierwszy powinny dla spokoju ducha zapisać się na tego rodzaju zajęcia. Często na te ostatnie przychodzą nie tylko mamy, ale również ojcowie, którzy pragną nauczyć się jak największej ilości przydatnych rzeczy, takich jak przewijanie czy karmienie małego dziecka.

Nie należy bać się naturalnych procesów zachodzących w ciele dziecka po porodzie

Małe dziecko przysparza często młodym rodzicom wielu stresów. Przede wszystkim wtedy, kiedy nikt z doświadczonych osób nie kwapi się do tego, by wyjaśnić wiele podstawowych kwestii. Dlatego tak ważne jest, by rodzice mając ku temu okazję zdobywali cenną wiedzę dotyczącą procesów zachodzących w ciele małego dziecka. Wiele młodych matek i ojców niepokoi się na przykład skórą dziecka po jego narodzeniu. Warto natomiast wiedzieć, że u wielu noworodków skóra twarzy pokryta jest drobnymi czerwonymi kropeczkami, które niekiedy nazywane są trądzikiem. Takie zmiany skórne zanikają jednak wkrótce po narodzinach dziecka i jeśli są niewielkie nie należy się nimi martwić. Dla spokojnego sumienia można oczywiście zabrać dziecko na wizytę kontrolną, ale często lekarze uspokajają rodziców nawet drogą telefoniczną. Dodatkowo warto również z góry wiedzieć na jakie badania trzeba się zawczasu przygotować. Kilka tygodni po narodzeniu malucha wykonywane jest na przykład usg bioderek, które ma za zadanie wykazać, czy dziecko rozwija się prawidłowo. O znaczeniu usg u niemowląt więcej możesz przeczytać na http://magazyn-medyczny.pl/usg-bioderek-kiedy-po-co-jak/ Rutynowe badanie nie jest bolesne, ale pozwala stwierdzić, czy zachodzi jakaś nieprawidłowość. W takim przypadku szybkie podjęcie leczenia może trwale wyeliminować problem.

Wiedza na temat noworodków przydaje się przede wszystkim młodym rodzicom. Należy pamiętać, by zdobyć takową nie już po narodzinach dziecka, a jeszcze zanim maluch pojawi się na świecie. Odpowiedzialni rodzice wiedzą, że w tym przypadku intuicyjne zachowania i niewiedza nie przyczynią się do niczego dobrego. Warto zawczasu zadbać więc o to, by dowiedzieć się najważniejszych informacji. Przede wszystkim należy zwrócić się do lekarza prowadzącego ciążę lub nawet do lekarza rodzinnego. To oni powinni rozwiać największe wątpliwości dotyczące porodu i pierwszych dni dziecka w domu. Lekarz nie tylko wyjaśni podstawowe kwestie takie jak zajmowanie się maluchem, ale także odpowie na pytania związane z podstawowymi badaniami, które trzeba zorganizować dziecku w niedługim czasie po jego narodzinach. Warto przede wszystkim spytać ? jeśli lekarz sam o tym nie wspomni - o usg bioderek małego noworodka, ponieważ jest to jedno z najbardziej podstawowych badań mogących wpłynąć na poprawny rozwój dziecka w późniejszym okresie jego życia.