Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Narzędzia specjalistyczne

Ulubionym miejscem większości mężczyzn jest oczywiście własny warsztat lub garaż. Godziny spędzane na montowaniu skomplikowanych konstrukcji, naprawach domowych urządzeń, drobnym majsterkowaniu czy poznawaniu elementów składowych swoich motocykli czy samochodów, są procesem tak samo relaksującym, jak wyprawa do fryzjera w przypadku kobiet.

Nic więc dziwnego, że mężczyźni poszukują sprzętu, który najlepiej odpowiadałby ich potrzebom i był na tyle dobrej jakości, że mógłby im służyć z powodzeniem przez wiele lat. Z tego też powodu warsztaty i garaże dekorują najprzeróżniejsze narzędzia, począwszy od tych drobnych, a na skomplikowanych kończąc, które mają spełnić wszystkie ich oczekiwania. Firmy zajmujące się produkcją akcesoriów do majsterkowania, starają się sprostać surowym wymaganiom. Każda z nich musi przejść surowe kryterium jakościowe, bowiem nie zawsze ich wytwory sprawdzają się na co dzień. Jedne ulegają szybkim zniekształceniom, inne się łamią, a jeszcze inne ? jak chociażby wiertarki ? mogą okazać się niesprawne lub posiadać wiertła, których wykonanie będzie pozostawiało wiele do życzenia. W ofercie znanych marek pojawiają się oczywiście całe zestawy sprzętów i urządzeń, które mają za zadanie ułatwić mężczyznom pracę a także pomóc w porządkowaniu i segregowaniu poszczególnych przyborów. Dlatego też w całym asortymencie możemy znaleźć chociażby stoły transportowo-robocze, metalowe skrzynki na narzędzia, stoły zaciskowe, wielofunkcyjne podpórki, wózki warsztatowe, stojaki podporowe, stoły robocze, wózki ręczne, całe systemy regałowe, szafki, szuflady, półki, plastikowe pojemniki, wiadra, rękawice, okulary ochronne, koła, przegrody czy samozamykacze. Wszystko to po to, aby męski warsztat był należycie wyposażony i poukładany tak, aby w każdym momencie można było sięgnąć po to, co akurat jest potrzebne.

Jako, że przydomowy garaż jest prawdziwym królestwem każdego mężczyzny, w sklepach z akcesoriami każdy z nich będzie mógł znaleźć meble i narzędzia, które będą niezbędne nie tylko podczas majsterkowania, ale i w domu. Asortyment producentów jest na tyle szeroki, że zaopatrzyć się w ich sklepach mogą nie tylko przeciętni konsumenci, ale i właściciele profesjonalnych warsztatów naprawczych. Zarówno w dużych halach, jak i w handlu internetowym, poszczególne towary podzielone są na szereg kategorii i podkategorii, które umożliwiają poruszanie się po całości produktów i precyzyjne znalezienie akurat tego, który jest niezbędny. W taki sposób wchodząc na przykład w kategorię półek warsztatowych, można zaopatrzyć się stabilne stoły do pilarek. Regały warsztatowe pozwolą na bezproblemowe składowanie wszystkich przedmiotów, a zawarte w nich szuflady, schowki i przedziały pomogą na posegregowanie sprzętu i stworzenie pełnego przybornika.

Żaden garaż nie będzie też w pełni umeblowany, jeżeli nie zostanie w nim przygotowane właściwe stanowisko pracy. Z tego też powodu warto zaopatrzyć się w stoły warsztatowe, które pozwolą dobrze zorganizować swoje idealne miejsce do majsterkowania oraz szafki, które zazwyczaj posiadają system kółek i są na tyle mobilne, że z łatwością da się w nich odnaleźć niezbędny klucz czy śrubokręt. Mężczyźni, którzy posiadają duże warsztaty lub zajmują się profesjonalną naprawą urządzeń czy maszyn z całą pewnością skorzystają z oferty wózków i stołów warsztatowych, dostosowanych do potrzeb bardziej wymagających klientów. Wózki narzędziowe pomagają bowiem sprawnie przemieszczać się po powierzchni warsztatu, a także transportować poszczególne narzędzia na tyle sprawnie, że ułatwi to z pewnością całą pracę. Niezbędne wydają się być również wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe, takie jak na przykład pokrowce na samochody i szyby czy preparaty do pielęgnacji karoserii lub konserwacji powierzchni. W zależności więc od zapotrzebowania czy preferowania konkretnego producenta, sklepy internetowe takie jak narzędzia A-B i duże miejskie hurtownie, oferują każdemu klientowi poszczególne narzędzia w odpowiednich cenach i kategoriach ułatwiających ich lokalizowanie.

Oczywiście fakt, że dostępność poszczególnych towarów i ich przeróżna forma, kuszą męskie oko ze sklepowych witryn nie oznacza wcale, że wszystkie wyprodukowane narzędzia są tymi, bez których nie można się obejść. Garaż może być łatwo przekształcony w porządny warsztat za pośrednictwem wybranych urządzeń i akcesoriów, których dobra jakość jest wystarczająca, aby zapewnić motocyklom i samochodom troskę i bieżące naprawy. Aby wyposażyć miejsce pracy w narzędzia, które ułatwią i uprzyjemnią pielęgnowanie własnych czterech kółek, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę powierzchnię, którą ma się do zagospodarowania. Już na samym początku warto więc znać jego dokładne wymiary, które pozwolą uniknąć przeładowania niepotrzebnym sprzętem. Najwięcej dobrego dają same ściany, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca i za pomocą systemu półek i regałów, segregować przyrządy i akcesoria, na przykład wieszając je na oddzielnych hakach. Jeżeli narzędzia mają być dobre i służyć przez wiele lat, powinny być renomowanych firm i droższe. Dzięki temu jednorazowy wydatek zwróci się w czasie i nie trzeba będzie regularnie kupować psujących się tanich urządzeń. Na dobry początek wystarczą różnego typu wkrętaki oraz klucze nasadowe, a także szczypce zaciskowe i do pierścieni osadczych oraz pilniki. Dodatkowo istotne są sprzęty mechaniczne, takie jak wiertarki, szlifierki kątowe czy multiszlifierki.

Oczywiście równie przydatne są pozostałe narzędzia, takie jak myjki ciśnieniowe, które ułatwiają mycie samochodu za pomocą metody bezdotykowej. Aktywna piana w połączeniu z wysokim ciśnieniem strumienia wody pozwala na precyzyjne mycie oraz czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak chociażby podwozie. Jeżeli podczas naprawy samochód trzeba podnieść bez konieczności usuwania kół, przydatne mogą się okazać rampy najazdowe, natomiast kiedy naprawy trzeba dokonać w pozycji leżącej, warto zaopatrzyć się w leżankę, która nie tylko ułatwi dostanie się pod podniesiony samochód czy przemieszczanie się za pomocą zamontowanych kółek, ale i ochroni organizm przed przeziębieniem, pojawiającym się zazwyczaj na skutek długiego leżenia na betonowej posadzce.

Dobre narzędzia pozwolą sprawnie wyposażyć garaż i przeprowadzić niektóre drobne naprawy, a bogata oferta współczesnych producentów pozwala na wybranie takich, które będą służyć przez wiele długich lat.