Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Czym powinien charakteryzować się najlepszy auto serwis w Poznaniu?

warsztatPosiadanie auta nie kończy się tylko na korzystaniu z niego. Użytkowanie samochodu nierozerwalnie wiąże się z regularnymi wizytami w serwisach w celu kontroli stanu pojazdu oraz naprawy bądź wymiany uszkodzonych części. W tym celu, najlepiej wybierać specjalistów oraz firmy, które znamy i którym ufamy. Trzeba bowiem oddać pod ich opiekę swoje ukochane auta.

 Renomowane serwisy samochodowe funkcjonują w każdym większym mieście. W związku z tym, bez przeszkód można znaleźć i skorzystać z oferty, jaką posiada auto serwis Poznań. Ważne, by decydować się na te miejsca, które charakteryzują się wykwalifikowanymi pracownikami, posiadaniem fachowego sprzętu oraz opinią, jeśli nie wynikająca z własnych doświadczeń z daną firmą, to przynajmniej ze zdaniem innych osób, na przykład znajomych. Bardzo ważna jest bowiem jakość wykonywanych usług. Głównym celem każdego auto-serwisu jest wykonanie takiej pracy związanej z naprawą bądź wymianą danych części, żeby samochód nie zepsuł się po kliku dniach od odebrania go od mechanika. Wpływa to nie tylko na stan portfela klienta, ale przede wszystkim na jego bezpieczeństwo na drodze. Nieodpowiednio przeprowadzona naprawa czy wymiana jakichś części może być przyczyną nieszczęścia. Zazwyczaj nie są to również prace należące do najtańszych. Dlatego tez należy korzystać z pomocy rzetelnych i uczciwych pracowników warsztatów samochodowych oraz renomowanych auto-serwisów.

Usługi, jakie świadczy każdy auto serwis Poznań związane są z diagnostyką komputerową pojazdu, mechaniką pojazdową, elektroniką oraz elektromechaniką. W obręb każdej z tych kategorii wchodzą rozmaite czynności:

  • diagnostyka komputerowa: komputerowa geometria podwozia, analiza spalin, oświetlenie pojazdu, diagnostyka systemów wtryskowych oraz systemów elektronicznych montowanych w samochodach
  • mechanika pojazdowa: wymiana olejów, płynów, sprzęgieł, amortyzatorów, skrzyni biegów, naprawa skrzyni biegów, układów hamulcowych, układów jezdnych i zawieszeń oraz naprawa głowic silników i układów rozrządu, regeneracja układów wspomagania i półosi, regulacja pomp
  • elektronika i elektromechanika pojazdowa: diagnostyka i naprawa systemów ABS, ASR, ESP oraz SBC, system nawigacji satelitarnej GPS, naprawy powypadkowe, komputery, sterowniki, systemy bezpieczeństwa, montaż elektronicznych zabezpieczeń pojazdów, regeneracja oraz wymiana rozruszników i alternatorów

Wszystkie wyżej wymienione usługi wykonywane w rozmaitych auto-serwisach należą do najbardziej powszechnych. W pewnym firmach można dodatkowo skorzystać z oferty usług specjalistycznych. Jednak w ich przypadku, wymagane są specjalne umiejętności od pracowników, wyposażenie zakładu w odpowiedni sprzęt oraz, nierzadko, wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu usług, a należą do nich prace w obrębie:

  • klimatyzacji samochodowej,
  • ogrzewania postojowego wodnego oraz powietrznego,
  • montażu, wymiany lub naprawy automatycznej skrzyni biegów.

auto naprawaOprócz dodatkowych usług, o charakterze specjalistycznym, świadczone są również inne, szerzej dostępne. Są to m.in. prace związane z lakiernictwem, blacharstwem, wymianą oraz utylizacją opon, układem wydechowym, pomocą drogową, a nawet prowadzeniem sklepu z częściami oraz akcesoriami do samochodów. Niezwykle ciekawe jest coraz częstsze zjawisko związane z pomocą drogową. Auto-serwisy nie ograniczają się jedynie do wykonywania napraw powypadkowych. Pomoc ta została rozszerzona do wysyłania pomocy drogowej do klienta oraz wypożyczania auta zastępczego na czas naprawy samochodu, który uległ wypadkowi. Nierzadko również można skorzystać z bezpłatnego odbioru samochodu oraz odstawieniu go na miejsce po zakończeniu prac w serwisie. Do bezpłatnych usług należy także sprawdzanie oświetlenia pojazdu, stanu naładowania akumulatora oraz stanu wycieraczek. Wszystko to jest polityką każdej firmy, która robi wszystko, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientom, nawet tym najbardziej wymagającym. Zarówno niewielkie warsztaty samochodowe, jak i renomowane auto-serwisy muszą bowiem włożyć wiele pracy w to, aby zyskać zaufanie klientów. Nikogo nie dziwi fakt, że właściciele pojazdów wolą zostawiać swoje samochody pod opieką znanych sobie i sprawdzonych fachowców. Wiąże się to przede wszystkim z jakością wykonywanych usług oraz, nierzadko, również ceną. Mechanika samochodowa nie należy bowiem do najtańszych usług na rynku.

Bardzo ważna kwestia, jakiej musi podporządkować się każdy auto-serwis jest bezpieczeństwo oraz nierozerwalnie związana z nim ergonomia pracy. Jest to bardzo ważne podczas wykonywania pracy w przemyśle ciężkim, np. motoryzacyjnym. I nie chodzi tu tylko o wielkie hale produkcyjne i montażowe. W grę wchodzą również firmy zajmujące się mechaniką pojazdową. Wszystko dlatego, że pracownicy takich miejsc narażeni są, ze względu na charakter wykonywanej pracy, na utratę zdrowia, a nierzadko również życia. Wynika to z prostego faktu ? mechanicy samochodowi wykonują swoje obowiązki przy użyciu elektronarzędzi. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, urządzenia te muszą zostać wykonane zgodnie z podstawowymi zasadami ergonomii tak, by były poręczne, łatwe w obsłudze i stosunkowo lekkie. Wszystko to przekłada się na efektywność i jakość pracy. Jest to bardzo ważne w celu zdobycia jak największej liczby zadowolonych klientów. W tej kwestii równie ważny jest również poziom wykwalifikowania pracowników każdego auto-serwisu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że liczy się nie tylko wiedza czysto teoretyczna, ale również doświadczenie, najlepiej kilkuletnie. Na przykład, w przypadku diagnostyki komputerowej, pracownik musi odznaczać się wysoka umiejętnością obsługi komputera. Ponadto, być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że równie istotne co wykształcenie jest także zaangażowanie i pasja. Tylko dzięki temu można stać się prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. Warto zatem inwestować zarówno w odpowiednie wyposażenie suto-serwisu, jak i w profesjonalistów. Wszystko to przekłada się na sukces firmy oraz zadowolenie klientów.