Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Pielęgnacja włosów zimą

zimaZima jest tym okresem, w którym nasze włosy narażone są na wyjątkowo dużą liczbę niekorzystnych czynników środowiskowych. Różnice temperatur, nakrycia głowy, wełniane szaliki ? wszystko to sprawia, że pasma nie tylko na zmianę się przesuszają albo przetłuszczają, ale i elektryzują. W wielu przypadkach dodatkowo cierpi skóra naszej głowy, łuszcząc się lub ulegając podrażnieniom. Dlatego też zimą nie tylko powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, ale i właściwie je odżywiać, czesać i układać.

Ze względu na to, że kosmyki wyjątkowo trudno się układają, warto ostrożnie obchodzić się z suszarkami, prostownicami oraz szczotkami z metalowymi wypustkami, które nie tylko osłabiają pasma, ale i powodują, że na skórze głowy powstają mechaniczne uszkodzenia. Wiadomo, że urządzenia termiczne są niezbędne zimą, kiedy odporność naszych organizmów jest zdecydowanie niższa, a ryzyko przeziębień gwałtownie wzrasta. Pamiętajmy jednak, że zimą nasze włosy są szczególnie przesuszone, więc dodatkowy gorący strumień suszarki może pogłębiać problem. Dlatego też używajmy jej tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy, starajmy się też utrzymywać odpowiedni dystans pomiędzy urządzeniem a pasmem włosów i nie trzymajmy sprzętu zbyt długo w jednej pozycji. Przed przystąpieniem do suszenia, można się pokusić o nałożenie na pasma odżywki bez spłukiwania lub preparatu, który przystosowany jest właśnie do pielęgnacji kosmyków poddawanych częstemu modelowaniu. Na drogeryjnych półkach pojawia się szereg specyfików, stanowiących panaceum na zniszczone i uszkodzone pasma, jednak są takie kosmetyki do pielęgnacji włosów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Wielu znanych producentów tworzy całe serie preparatów, wzbogaconych w składniki chroniące kosmyki przed intensywnym działaniem ciepła suszarki, lokówki, prostownicy czy termoloków, dlatego też zimą szczególnie warto po nie sięgnąć. Spośród wielu dostępnych ofert można przetestować produkty znanych marek, takie jak:

  • odżywka termoaktywna Loreal Expert Force Vector, która wzbogacona jest o ceramidy i mleczko pszczele, które zapobiega kruszeniu i łamaniu się włosów podczas modelowania zapewniając im jednocześnie elastyczność oraz gładkość,
  • maska termiczna z serii Wella Professionals Enrich, która ma za zadanie nawilżać suche włosy za pomocą olejku morelowego,
  • proteinowy spray do włosów serii Label.M Create, stanowiący mieszankę wyciągów z jaśminu, słodkiego groszku, wanilii, soi i pszenicy, który chroni pasma przed uszkodzeniami spowodowanymi przez modelowanie ciepłem suszarki oraz promieniowanie UV.

Ze względu na to, że każdy włos jest inny i każdy potrzebuje innego typu ochrony, każdy z producentów stara się zachować elastyczność na tyle, aby każdy z odbiorców był w stanie znaleźć w ich ofercie coś dla siebie. Dlatego też kosmetyki do pielęgnacji włosów dopasowane są do ich struktury i podstawowych potrzeb. Do pasm kręconych, szorstkich i niesfornych, które często poddawane są czynnościom prostującym, można stosować kremy do suszenia, uaktywniające się pod wpływem gorącego strumienia suszarki, takie jak ten proponowany przez markę Joico, z gamy Silk Result, Straight Smoother, który nie tylko nawilża i wygładza te części włosa, które są odwodnione, ale i chroni je na całej długości. Zimą warto szczególnie zadbać o pasma farbowane, które latem i jesienią narażone są na nadmierną kruchość spowodowaną letnim przesuszeniem oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy silny wiatr. Zimno może je zatem szczególnie uszkadzać, powodując blaknięcie koloru oraz rozdwajanie końcówek.

szamponyW sklepach warto więc szukać takich produktów, które dostosowane są bezpośrednio do oczekiwań kosmyków po koloryzacji, ochraniającego blask i intensywność koloru oraz otulającego ich zewnętrzną powłokę zapewniając elastyczność. Od czasu do czasu, kiedy dysponujemy większą ilością czasu można pokusić się o kurację wzmacniającą polecaną przez nasze babcie, czyli płukanki z soku cytryny czy mieszanki z żółtka jajek i oliwy z oliwek. Zintensyfikowane tempo życia i brak czasu na odpoczynek powodują jednak, że zdecydowanie chętniej sięgamy po gotowe kosmetyki do pielęgnacji włosów, które coraz częściej wzbogacane są o naturalne ekstrakty z ziół i owoców. Zimą warto postawić więc przede wszystkim na nawilżanie oraz wzmacnianie. Kiedy jednak nasze pasma są wyjątkowo uparte i nie chcą się układać czy odbudować pomimo tego, że o nie dbamy, warto skorzystać z pomocy fryzjera i po prostu zmienić długość fryzury lub przyciąć końcówki. Czasami taka radykalna zmiana może okazać się zbawienna dla kosmyków i korzystna dla własnego samopoczucia, wiadomo bowiem, że nic tak pozytywnie nie nastraja, jak odmiana swojego wyglądu.

Bardzo często zapominamy także o tym, że niezwykle cenne dla jakości włosów są takie czynniki, jak właściwa dieta czy relaks, do których nie przywiązujemy wystarczająco dużej wagi. Nawet najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów niewiele zdziałają, kiedy cebulki czy skóra głowy nie będą wzmocnione odpowiednią dawką witamin oraz mikro i makroelementów. W codziennym menu powinny się zatem pojawić produkty zbożowe, posiłki z pełnego ziarna, nabiał, owoce i zielone warzywa, a także...odpowiednia dawka odpoczynku. Wskazówki jak zachować włosy w zdrowiu znajdziesz w poradach na http://crylomag.com.pl/. Przemęczenie organizmu przekłada się bowiem automatycznie na przemęczenie kosmyków, dlatego też kiedy jesteśmy osłabieni, nasz organizm trudniej przyswaja magnez i wapń, które są niezbędne do właściwego wzmacniania pasm. Zimą należy postawić więc na walkę z przesuszeniem i osłabieniem, nie tylko samych włosów, ale i całego ciała. Kiedy włosy są odwodnione i wyraźnie kruszą się i puszą przy każdym dotyku, możemy podejrzewać, że nasz organizm także potrzebuje życiodajnej wody. Jeżeli jednak dbamy o siebie, stosujemy zbilansowaną dietę i dużo się ruszamy, winowajcy możemy szukać w niewłaściwej pielęgnacji pasm. Dlatego też, kiedy trudno je rozczesać, plączą się, łamią i rozdwajają, powinniśmy z rozwagą stosować urządzenia termiczne oraz dobrać właściwe kosmetyki do pielęgnacji włosów.