Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

 • Polska - przesyłki darmowe
 • Unia Europejska - według stawek UPS
 • Świat - do uzgodnienia

Lokale w Poznaniu

lokale na biuraBiznesmeni coraz częściej poszukują odpowiednich budynków na siedziby swoich firm. Te, które mogą poszczycić się dużą renomą, poszukują biurowców w dużych miastach. Dzięki temu mogą zapewnić sobie doskonałą lokalizację na mapie biznesu, a także wybierać spośród ciekawych ofert. Architekci starają się bowiem tak projektować budynki, aby łączyły ze sobą użyteczność i walory estetyczne.

 

Stolica Wielkopolski jest miastem, które w kwestii biznesowej w głównej mierze stawia na rozwój, nowoczesność i kreatywność. W związku z tym, przedsiębiorcy mogą wybrać spośród wielu propozycji lokalu dla swojej firmy. Poznań jest doskonałym wyborem w porównaniu do wielu innych miast, ponieważ może poszczycić się doskonałą lokalizacją na maje Polski. Zapewnia ona dogodne połączenia komunikacyjne z zachodnią częścią Europy, przede wszystkim zaś z Berlinem. Takie usytuowanie pozwala na prężny rozwój kontaktów z zagranicznymi firmami. Wszystko to sprawia, że biuro w Poznaniu to doskonała inwestycja w przyszłość i rozwój własnej firmy.

Podczas poszukiwań odpowiedniego biurowca, należy zwracać szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim ważne jest, aby budynek, w którym ma mieścić się biuro, znajdował się w bliskim sąsiedztwie przystanku komunikacji miejskiej. W przypadku Poznania, dobrze, gdyby była to linia PST, czyli poznańskiego szybkiego tramwaju. Ułatwia to dojazd do biura wszystkim tym jego pracownikom oraz klientom, którzy z różnych względów nie mają możliwości przyjazdu samochodem. Natomiast dla wszystkich posiadaczy czterech kółek dobrze, by biurowiec posiadał parking podziemny. Z bliską obecnością przystanków MPK nierozerwalnie wiąże się łatwość dojazdu do dworca kolejowego. W przypadku stolicy Wielkopolski, umożliwia to linia tramwajowa PST. Jest to tak ważna kwestia, ponieważ, wielu klientów spoza miasta dociera do niego właśnie za pośrednictwem kolei. Bardzo ważną rzeczą jest zwrócenie szczególnej uwagi na lokale do wynajęcia, a dokładnie ? na ich wielkość. Ważne, by wielkość powierzchni pomieszczeń była zróżnicowana. Dzięki temu, właściciel firmy będzie mógł sensownie zagospodarować całą przestrzeń. Optymalna sytuacja to taka, w której lokale można powiększać lub pomniejszać, w razie potrzeby. Pozwoli to na stworzenie odpowiednich wielkości pomieszczeń przeznaczonych na sale konferencyjne, gabinety prezesów, dyrektorów, biura pracowników, poczekalnie dla klientów itp. Logiczne zarządzanie przestrzenią zagwarantuje ekonomię i większy komfort pracy. Bardzo ważna jest tez okolica, w której ma mieścić się biuro. Nie może to być dzielnica, która szczyci się złą sławą. Okolicy, w których stoją biurowce, muszą cieszyć się dobrą opinią, charakteryzować się nowoczesnością i walorami przyrody. Tylko dzięki zapewnieniu tego wszystkiego firmie, będzie ona zdobywać szerokie grono klientów. Zatem, podsumowując, podczas poszukiwań biurowca należy zwrócić uwagę na:

 • małą odległość od przystanku komunikacji miejskiej 
 • sprawny dojazd do dworca kolejowego 
 • przyjazna, nowoczesna okolica 
 • zróżnicowana wielkość powierzchni lokali 
 • parking podziemny 

Istotna jest również kwestia bezpieczeństwa oraz wygląd budynku. Każdy biurowiec powinien zostać wykonany z najlepszej jakości materiałów. Muszą one gwarantować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Budynek musi być przestronny, nie może sprawiać pracownikom kłopotów w poruszaniu się po nim. Ponadto powinien zostać wyposażony w nowoczesne instalacje i systemy, które ten poziom bezpieczeństwa podniosą. Należą do nich m.in.:

 • odpowiednie oświetlenie 
 • windy 
 • monitoring 
 • instalacje sygnalizacji pożaru
 • nowoczesne systemy klimatyzacyjne oraz wentylacyjne 
 • osłony przeciwsłoneczne 
 • odpowiednio wyposażony węzeł sanitarny 
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych 

Ostatnia kwestia jest tematem niezwykle szerokim tematem. Dotyczy bowiem zarówno pracowników, jak i klientów odznaczających się pewnym stopniem niepełnosprawności. W celu zapewnienia im jak największego komfortu podczas poruszania się w budynku, należy zadbać m.in. o zainstalowanie odpowiedniej liczby oraz wielkości wind, lekkie, najlepiej otwierane automatycznie drzwi, rozmaite przyciski i klamki zamontowane na odpowiedniej wysokości, podjazdy na wózki inwalidzkie, w miarę możliwości zlikwidowanie wszystkich wysokich progów, położenie nawierzchni antypoślizgowej. Z pewnością zostanie to docenione zarówno przez pracowników biura, jak i jego klientów.

biura do wynajęcia

Ostatnią ważą kwestią jest estetyka. Współcześnie jest to rzecz bardzo istotna. Ciekawe pod względem wyglądu biurowce nie tylko zapadają w pamięć, ale również zachęcają potencjalnych klientów do podjęcia współpracy z daną firmą. W związku z tym, architekci starają się tworzyć niebanalne, oryginalne budynki, które zdecydowanie odbiegają od obecnej jeszcze w przestrzeni wielu miast zabudowy pamiętającej czasy smutnego socjalizmu. Dzisiejsza infrastruktura ma oddawać charakter zarówno całego miasta, poprzez wpisanie się w pobliski krajobraz, jak i charakter firmy, która mieści się w biurowcu. W tym celu, do budowy służą już nie tylko betonowe płyty, ale również elementy szklane, stalowe itp. Wszystko to, zazwyczaj wykorzystywane w dużych ilościach, ma służyć dekoracji, a tym samym estetyzacji. Oryginalne kształty brył, ciekawe konstrukcje i kolorystyka to tylko niektóre elementy mające na celu zwrócenie uwagi oraz wyróżnienie biurowca na tle wielu innych. Na szczęście, współczesna zaawansowana branża budowlana pozwala na realizację nawet najbardziej niecodziennych, oryginalnych pomysłów architektów.

Wybierając siedzibę dla swojej firmy, warto zwrócić uwagę na wszystkie wyżej wymienione i pokrótce opisane cechy budynków. Od tego w dużej mierze zależy powodzenie firmy. Do nieciekawie wyglądającego budynku, albo takiego, który utrudnia poruszanie się osobom niepełnosprawnym, wejdzie niewielu potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach, pierwszym krokiem do zainteresowania sobą ludzi jest zwrócenie na siebie uwagi poprzez formę i kolor. Następnym krokiem jest przedstawienie interesującej i profesjonalnej oferty. Dopiero to wszystko razem jest gwarantem sukcesu każdej firmy!