Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Przenoszenie w automatyce

innowacyjne technologiePraca w różnego rodzaju gałęziach przemysłu ciężkiego wiąże się z wykonywaniem czynności, które wymagają użycia dużej siły fizycznej. Jeszcze do niedawna to człowiek był jedyną siłą roboczą. Na szczęście, dzisiejsza zaawansowana technologia pozwala na maksymalne odciążenie pracowników. Przenoszenie nie musi wiązać się więcej z ciężką - a także nierzadko niebezpieczną - pracą. Wszystko dzięki nowoczesnym urządzeniom działającym prężnie w takich branżach jak budownictwo czy transport. Jak zatem w dobie XXI wieku ułatwić sobie przenoszenie ciężkich ładunków, paczek czy urządzeń? W tym celu doskonale sprawdzają się wszelkie manipulatory, których jednymi z istotnych elementów są przyssawki przemysłowe.

Przenoszenie a ergonomia pracy

Jest to najlepsze źródło transportu bliskiego, które powstało w oparciu o najnowsze osiągnięcia dziedziny naukowej, jaką jest automatyka. Właśnie urządzenia takie, jak manipulatory, żurawie czy balansery nie mogłyby obejść się bez rozmaitych chwytaków. Jednym z ich rodzajów są przyssawki. Te małe elementy, dzięki doskonałej przyczepności, umożliwiają transportowanie różnych przedmiotów bez użycia siły człowieka. Ta innowacyjna metoda zrewolucjonizowała pracę w przemyśle ciężkim. Pracownik ma jedynie za zadanie wprowadzić wszystkie potrzebne parametry do komputera, a reszta dzieje się sama. Przenoszenie za pomocą manipulatorów staje się zatem dla pracowników ogromnym ułatwieniem. Co więcej, używanie wspomnianych urządzeń zwiększa również ergonomię pracy, ponieważ od czasu wprowadzenia manipulatorów zwiększyło się także bezpieczeństwo osób pracujących przy przenoszeniu. 

Przyssawki a przenoszenie ciężkich elementów

Przyssawki znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie od pracowników wymagane jest używanie ciężkich, nieporęcznych maszyn, bądź przenoszenie elementów charakteryzujących się znacznymi rozmiarami i wagą. Są to cechy charakterystyczne m.in. przemysłów: budowlanego, zbrojeniowego, elektromaszynowego czy metalurgicznego. Manipulatory z przyssawkami służą bowiem do podwieszenia danego urządzenia w taki sposób, by człowiek nie musiał wkładać dużo siły fizycznej w pracę z danym sprzętem bądź w przenoszenie różnych przedmiotów. W miejscach takich, jak fabryki, pracuje się z przedmiotami, które nierzadko ważą po kilkaset kilogramów! W związku z tym, człowiek nie byłby w stanie każdego dnia dźwigać ich ręcznie. Maksymalne fizyczne odciążenie pracownika zostało osiągnięte dzięki wykorzystaniu zaawansowanej techniki próżniowej, a wszystko to z uwzględnieniem zasad ergonomii. Daje to pewność, że właściwości uszczelniające są na naprawdę najwyższym poziomie. Ma to bezpośredni wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa. Jeśli przyssawka dobrze przylega do powierzchni przedmiotu, który utrzymuje, nie ma ryzyka, że zostanie on nagle odczepiony od przyssawki. Przyssawki maja tę unikalną właściwość, że są elastyczne, giętkie, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kształtu urządzenia. Również to, zaraz obok właściwości uszczelniających, gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ ryzyko odczepienia się ?przyssanego? przedmiotu zostaje zredukowane niemal do zera. Wyróżnić można przyssawki:

  • płaskie
  • owalne 
  • mieszkowe 
  • z Thermalonu 

Jak powszechnie wiadomo, zarówno bezpieczeństwo jak i ergonomia pracy to jedne z najważniejszych czynników, jakie powinny być spełnione w każdym miejscu pracy. Ma to szczególne znaczenie w przemyśle ciężkim. Na halach produkcyjnych oraz placach budowy, istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia, a nawet życia pracowników. Wszystko dlatego, że są oni zmuszeni do pracy z ciężkimi urządzeniami. W związku z tym, przyssawki przemysłowe stają się niezastąpione w tego typu miejscach pracy. Niektóre urządzenia, jakie wykorzystywane są podczas pracy w przemyśle ciężkim, można zaprojektować oraz wykonać w taki sposób, że same w sobie będą ergonomiczne. Dotyczy to jednak w głównej mierze narzędzi, stosunkowo niewielkich, np. wiertarek, kluczy pneumatycznych, szlifierek. Wystarczy sprawić, by cale narzędzie było lekkie, poręczne i łatwiej w obsłudze. Niestety, nie jest to możliwe do zapewnienia w przypadku każdego urządzenia.

Przenoszenie w transporcie bliskim

Istnieje grupa sprzętów, które są duże, ciężkie i nieporęczne. Poza tym, na halach przemysłowych podczas procesu produkcji nieodzownym elementem pracy jest transportowanie przedmiotów, które stanowią części budowanych urządzeń. W takich przypadkach, doskonałe rozwiązanie problemu stanowią przyssawki przemysłowe. Nie bez powodu nazywane są najlepszym źródłem transportu bliskiego, czyli polegającym na sprawnym oraz wysoce bezpiecznym przenoszeniu pewnych elementów w różne miejsca w obrębie jednej hali. Dzięki tym wszystkim właściwościom, przyssawki chwalą nie tylko producenci, ale przede wszystkim osoby, które na co dzień wykorzystują ich praktyczne zastosowanie. Przyssawki przemysłowe spełniają kilka zadań. Przede wszystkim, służą do fizycznego odciążenia pracowników hal przemysłowych. Ponadto, umożliwiają pracę z zachowaniem dużej dokładności w przypadku, gdy wymagane jest precyzyjne umieszczenie jakiegoś przedmiotu w danym miejscu. Sprawiają, że przenoszenie ciężkich przedmiotów z jednego miejsca na drugie staje się szybkie i bezpieczne. Manipulatory z przyssawkami znajdują swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle ciężkim, ale także w miejscach, gdzie wymagane jest transportowanie pewnych obiektów, np. ww magazynach. Krotko mówiąc ? przyssawki zdecydowanie uprawniają pracę, czynią ją lżejszą i bezpieczniejszą,a tym samym bardziej wydajną. Na wielu stronach internetowych znajdziemy informacje na temat tego, po co kupować przyssawki oraz przede wszystkim, gdzie to robić. Wbrew pozorom producentów tego typu urządzeń nie ma bowiem zbyt wielu. Branża związana z przenoszeniem elementów za pomocą manipulatorów nieustannie się rozwija. O transporcie bliskim można jednak poczytać na branżowych stronach www czy w specjalistycznych czasopismach i magazynach. Co więcej, w sieci pojawiają się również fora dla osób związanych z przenoszeniem w transporcie bliskim. praca w fabryce

Zainwestowanie w manipulatory wyposażone w przyssawki przemysłowe daje wiele korzyści zarówno pracodawcy, jak i jego pracownikom. Pracodawca nie musi się już obawiać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Może także cieszyć się większą wydajnością firmy. Pracownicy zaś pracują w bardziej komfortowych i bezpieczniejszych warunkach. Wszystko to sprzyja lepszym efektom każdej pracy. Kolejną dobrą informację stanowi fakt, że przyssawki można kupić i polskiego dystrybutora. Zwiększa to zatem ich dostępność przy jednocześnie niższych kosztach zakupu w porównaniu z dokonywaniem tego typu zakupów zagranicznych. W związku z ty, każde miejsce pracy, które tego wymaga, bez przeszkód można wyposażyć w manipulatory i przyssawki przemysłowe, które zrewolucjonizowały pracę w przemyśle ciężkim. Połączenie zaawansowanej technologii pneumatycznej z daleko posuniętą automatyką procesów produkcyjnych dało w efekcie znakomite źródło transportu bliskiego, czyli rozmaite manipulatory wyposażone w przyssawki przemysłowe. Ich zastosowanie jest tak samo duże, jak liczba zalet, jakie wynikają z wykorzystania ich możliwości w pracy. Warto zainwestować w bezpieczeństwo oraz ekonomię pracy, by móc cieszyć się jak najlepszymi jej rezultatami.