Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Dlaczego rowerzysta powinien mieć odpowiedni strój


siodełkoJazda na rowerze to odmiana intensywnej aktywności fizycznej, która sprawia, że nasz organizm produkuje zwiększoną ilość energii, która zmienia się w trakcie całej długości trasy, którą mamy do pokonania. Z tego też powodu potrzebujemy ochrony, która będzie w stanie regularnie i na zmianę odprowadzać nadmierną ilość wilgoci z jednoczesnym dbaniem o to, aby organizm nie uległ wychłodzeniu. Ze względu na to, że zbyt duża ilość warstw nie tylko nie gwarantuje nam zabezpieczenia przed przegrzaniem, ale i wręcz przeszkadza w prawidłowym ?oddychaniu? organizmu, zamiast owijać się wełnianymi szalikami i swetrami, powinniśmy zdecydować się na zakup odzieży rowerowej, która dopasowana by była do pory roku oraz warunków atmosferycznych. Współcześni producenci posiadają niezwykle bogatą ofertę najprzeróżniejszych modeli rowerów, które mają za zadanie sprostać oczekiwaniom poszczególnych klientów.

Z tego też powodu każdy, kto ma zamiar zaopatrzyć się w wymarzony model jednośladu, który byłby dostosowany bezpośrednio do jego oczekiwań oraz możliwości fizycznych, może mieć większe pole manewru, co oczywiście pociąga za sobą także negatywne skutki, do których można zaliczyć chociażby niezwykłą trudność zdecydowania się na jeden typ pojazdu. Duże miasta posiadają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset sklepów zajmujących się sprzedażą rowerów, a w każdym z tych sklepów mieszczą się dziesiątki modeli, proponowane przez znane firmy. Wielu z nas nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania bez możliwości poruszania się za pośrednictwem roweru. Ze względu na to, że jednoślad nie jest w stanie chronić nas przed trudnymi warunkami pogodowymi czy drogowymi, musimy próbować zabezpieczać się w inny sposób. Najlepszym, a czasami wręcz jedynym, rozwiązaniem jest zakupienie odzieży rowerowej czy bielizny termoaktywnej, która jest odpowiednio wyprofilowana i szyta z wysokiej jakości materiałów zapewniających nie tylko komfort i swobodę poruszania się, ale zabezpieczenie przed przegrzaniem i wychłodzeniem organizmu. Posiadające rowery Giant, Kellys czy Kross Poznań, Kraków czy Warszawa, posiadają nie tylko bogatą ofertę ale i możliwości profesjonalnego serwisowania zakupionego sprzętu i akcesoriów. Wielu z nas nie wyobraża sobie dzisiaj prawidłowego funkcjonowania bez możliwości codziennego poruszania się na rowerze, jednoślady stają się także podstawą wielu weekendowych wycieczek rodzinnych i elementem, za pośrednictwem którego dbamy o kondycję czy figurę.

Niewielu jednak wie, że rower jest wynalazkiem znanym od setek lat, a jego początki sięgają szesnastego wieku, kiedy to na jednym z włoskich witraży znalazł się wizerunek jednośladu. Oznacza to oczywiście tyle, że rower musiał być wymyślony znacznie wcześniej, zakłada się więc, że jest on znany już od około czterech tysięcy lat. Skonstruowanie pierwszego jednośladu, który przypominałby w jakimś stopniu typy znane nam współcześnie, przypisuje się Leonardowi da Vinci, jednak ze względu na to, że dokumenty i projekty, które są mu przypisywane, nie zostały w pełni przebadane przez naukowców, jest to tylko i wyłącznie niesprawdzona hipoteza. Bez wątpienia jednak Leonardo silnie naznaczył swoją obecnością konstrukcję łożyska kulkowego i napędu łańcuchowego, które miały niebagatelne znaczenie w późniejszej konstrukcji roweru. A dzisiejsze rozwiązania, które proponowane są przez najbardziej znanych producentów, są na pewno bardziej skomplikowane i rozwinięte technologicznie. Ich wyspecjalizowanie i precyzyjność sprawiają, że są w stanie dostosować się do oczekiwań nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zaopatrzone w rowery Kellys i Kross Poznań czy Wrocław, nie tylko służą pełną ofertą profesjonalnych usług doradczych czy serwisowych, posiadają także rowery, które dopasowane są do odpowiednich rodzajów nawierzchni. Rowery trekkingowe jak chociażby Kellys Lagoon Black, ma wyprofilowaną ramę i wagę niespełna szesnastu kilogramów, przez co doskonale sprawdza się jako turystyczny rower miejski i idealnie porusza się po twardych nawierzchniach. Wielu producentów umożliwia swoim klientom, którzy są bardziej zaawansowanymi rowerzystami, złożenie roweru na specjalne życzenie. W Poznaniu szeroki asortymaent sprzętu marki Kross znaleźć można w sklepie 2Koła, a także w internecie na ich witrynie internetowej - http://www.2kola.net/.


odzież termoaktywnaZe względu na to, że posiadające rowery Giant czy Kross Poznań lub inne duże miasta, zaopatrzone są w profesjonalną obsługę wykwalifikowanych doradców i fachowców, posiadają możliwość indywidualnego stworzenia wybranego roweru. Ich doświadczenie pozwala nie tylko na zrealizowanie oczekiwań klienta, ale i przedyskutowanie ewentualnych przeszkód czy niedogodności, które mogą pojawić się w sytuacji składania takiego jednośladu. Rower musi spełniać oczekiwania użytkownika w stu procentach, a jego kształt, wyposażenie, profil i ergonomia, nie może utrudniać poruszania się, bez względu na to czy jest to rower sportowy czy najzwyklejszy rower miejski. Oczywiście doskonały rower nie zagwarantuje nam ochrony przed negatywnym wpływem upału, mrozu, śniegu czy ulewnego deszczu, dlatego też każdy rowerzysta powinien zaopatrzyć się w porządną bieliznę termoaktywną lub odzież kolarską. Najważniejsze wytyczne, którymi powinniśmy się kierować podczas wybierania odzieży rowerowej, to ich: lekkość trwałość stopień oddychalności. Istotne jest oczywiście dopasowanie odzieży do pory roku, ponieważ ocieplana bluza nie sprawdzi się w palącym słońcu. Kiedy na dworze jest bardzo ciepło, wystarczy nam zwykły bawełniany t-shirt i spodenki kolarskie, jednak kiedy na dworze panuje mróz, lepiej będzie ubierać się warstwowo, najlepiej w ciepły polar i kurtkę. Tego typu strój powinien stanowić warstwę izolacyjną, która będzie zapewniała nam ciepło z jednoczesną możliwością swobodnego odprowadzania na zewnątrz nadmiaru wilgoci. Dlatego tak ważne jest, aby koszulki czy spodenki były ?oddychające?, czyli miały membranę, która przekształca wilgoć w parę wodną i sprawnie odprowadza ją na zewnątrz. Odpowiedni strój kolarski jest podstawowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty ze względu na to, że ciało jest szczególnie narażone na gwałtowne zmiany temperatury. Warto także zwrócić uwagę na pozostałe części garderoby, takie jak chociażby rękawiczki, które uchronią dłonie przed tworzeniem się odcisków czy pęcherzy oraz skarpetki i buty, które będą chroniły stopę i gwarantowały jej stabilność, zabezpieczając przed obsuwaniem się jej z pedałów.