Support

Gwarancja wsparcia i asysty technicznej - sprawdź najlepsze rozwiązania.

Bądźmy w kontakcie

Niezawodność

Innowacyjne projekty i najwyższa jakość oferowanych rozwiązań.

Sprawdź dziś!

Opłaty

  • Polska - przesyłki darmowe
  • Unia Europejska - według stawek UPS
  • Świat - do uzgodnienia

Ksenony i biksenony ? nowa generacja oświetlenia samochodowego

Żarówki w samochodzie powinny być wymieniane zawsze parami, a nie tylko pojedynczo. Taka konwersja jest skuteczna przede wszystkim w pojazdach mocno wyeksploatowanych, które rzadko poddawane są specjalistycznej kontroli. Zmiana oświetlenia na nowe może sprawić, że widoczność oraz komfort jazdy kolosalnie się poprawią. Nie mniej istotna będzie także poprawa samego bezpieczeństwa prowadzenia samochodu. Klasyczne żarówki zostały zastąpione przez żarówki samochodowe ksenonowe i biksenony, poprawiające widoczność i ekonomię w zużywaniu energii, trwałość nawet do dwóch tysięcy godzin oraz ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, nie zwiększają jednak odpowiedzialności kierowców za troskę o siebie oraz pozostałych użytkowników drogi.

 Minęły bowiem czasy, kiedy pojazdy wykorzystywało się do typowej jazdy w dzień, a nabywane były rzadko i tylko przez wyjątkowo bogatych mieszczan. Lampy samochodowe nie służą już tylko do oświetlania trasy przejazdu, ale i do komunikacji pomiędzy kierowcami. Wielość nowych świateł, w które wyposażone są współczesne auta, mają za zadanie sprawne przekazywanie informacji dotyczących nie tylko zamiaru zmiany kierunku jazdy czy podstawowych manewrów, ale i informacji dotyczących stanu pojazdu. Nie bez powodu bowiem do dyspozycji zostały oddane światła awaryjne czy postojowe.

Warto zatem dbać o to, aby były sprawne i regularnie je kontrolować ? zwłaszcza te, które wykorzystują ksenony i biksenony, które nie są wymienne i których nie powinno się wręcz wymieniać na własną rękę, ze względu na ryzyko poparzeń prądem elektrycznym.